Hakkımızda

      Makale Özgünlük Testi, intihal kontrol amacıyla 2019 yılında kurulmuş HelixTM İnternet Hizmetleri bünyesinde barınan Türk yazılım şirketinin geliştirmiş olduğu "plagiarism checker" uygulamadır. Temel amacımız, Türkiye'de bulunan üniversiteler ve eğitim kurumlarının iş yükünü azaltmak ve verileri süzerek daha kaliteli hale getirmektir.

Misyon

       En büyük amacımız, internet ortamındaki bilgi kirliliğini azaltmaktır. Bu doğrultuda, Türkiye'deki kullanıcılarımıza en hızlı ve en güvenilir datayı sağlıyoruz. Özellikle öğrencilerin ve akademik çalışmalar yapan akademik personellerin ihtiyacı olan özgünlük kontrolüne erişimi çok daha kolay hale getirmeye çalışıyoruz. Günden güne büyüyen ve gelişen internet dünyasındaki verileri kaliteli hale getirmektir. Çok hızlı bir şekilde gelişen network ağları sayesinde, bilgiye hızlı erişim insanlar için büyük avantaj sağlamıştır. Büyüyen ve gelişen datalar beraberinde bazı sorunları da beraberi ile getirmiştir. Özellikle, verilerin kopyalanarak çoğaltılması ve bu verilerin asıl kaynağının tespitinin çok daha zorlaşması, teelif hakkı kapsamındaki eserler için çözülmesi güç sorunlar yaratmıştır. Makale Özgünlük Testi ailesi olarak, devasa dataları tarayarak plagiarism sorunu yaşayan kullanıcılara büyük ölçüde yardımcı oluyor ve taradığımız verileri hızlı bir şekilde sunuyoruz.

Vizyon

       Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek en güncel teknolojiyi siz değerli kullanıcılarımıza sunmak en büyük vizoyumuz. Kısa süre içerisinde tüm dünyada İngilizce dilde hizmet vermeye başlayacak olan sistemimizi günden güne daha da gelişmiş hale getirmenin mutluğunu yaşıyoruz.